EURO-2016 – Szlovák siker az oroszok ellen

A szlovák válogatott 2-1-re legyőzte az orosz csapatot a franciaországi labdarúgó Európa-bajnokság B csoportjának szerda délutáni második fordulós mérkőzésén, Lille-ben.
orosz-szlovak
Eredmény, B csoport, 2. forduló:
Szlovákia-Oroszország 2-1 (2-0)
——————————-
Lille, Stade Pierre Mauroy, 38 989 néző, v.: Damir Skomina (szlovén)
gólszerzők: Weiss (32.), Hamsík (45.), illetve Glusakov (80.)
sárga lap: Durica (46.)

Szlovákia:
———
Kozácik – Pekarík, Skrtel, Durica, Hubocan – Kucka, Pecovsky, Hamsík – Mak (Duris, 80.), Duda (Nemec, 67.), Weiss (Svento, 72.)

Oroszország:
————
Akinfejev – Szmolnyikov, Ignasevics, V. Berezuckij, Scsennyikov – Neustädter (Glusakov, a szünetben), Golovin (Mamajev, a szünetben), Kokorin (Sirokov, 75.) – Satov, Szmolov, Dzjuba

I. félidő:
———
32. perc: Szlovák ellentámadásnál Marek Hamsík a kezdőkörből ívelte a labdát a 16-os bal oldalánál kiugró Vladimír Weiss elé, aki egy visszahúzós csellel két orosz védőt csapott be, majd a hosszú alsóba csavarta a labdát. (1-0)
45. perc: Weiss gurított baloldali szögletből Hamsíkhoz, ő bal lábáról átvette a jobbra a labdát, megtolta a védője mellett, majd Igor Akinfejev kapujának bal kapufájára tekerte, ahonnan a hálóba pattant (2-0).

II. félidő:
———-
80. perc: Baloldali orosz akció végén Oleg Satov ívelte vissza a labdát, a középen érkező Gyenyisz Glusakov pedig kilenc méterről a hosszú alsóba fejelt. (2-1)

A mérkőzést behúzott tetővel játszották a lille-i Pierre Mauroy Stadionban, mivel az előrejelzések szerint heves esőre lehetett számítani.
Az oroszok az angolok ellen hajrában mentettek pontot az 1-1-es döntetlennel zárult első fordulós mérkőzésen, míg a szlovákok 2-1-re kikaptak Walestől, így mindkét együttesnek fontos volt a három pont megszerzése.
A tét érzékelhetően óvatossá tette az együtteseket, a találkozó eleje eseménytelenül telt. Félóra elteltével viszont egy pazar kontratámadás végén Szlovákia megszerezte a vezetést, ezzel 275 perc után talált be újra Oroszország ellen. A kapott gól megfogta az oroszokat, így a szünet előtt közvetlenül növelni tudta előnyét Ján Kozák szövetségi kapitány együttese. Weiss és Hamsík egyaránt gólt szerzett és gólpasszt adott, ilyenre legutóbb az angol Wayne Rooney és Paul Scholes volt képes Eb-mérkőzésen, 2004-ben a horvátok ellen.
A második félidőben a szlovákok visszavettek a tempóból, ezt használta ki az orosz együttes, amely Gyenyisz Glusakov találatával szépített a 80. percben. Egyenlíteni azonban már nem tudott, bár nagy lendülettel támadott a hajrában.
Az oroszok két fordulót követően egy ponttal állnak, míg a szlovákok győzelmüknek köszönhetően három pontosak.
A csoport másik második fordulós mérkőzését, az Anglia-Wales találkozót csütörtökön délután játsszák, Lensban.