„Azt hiszem ez az eredményesség már nem is srófolható feljebb”

Magyarország 10 világbajnoki aranyérmet és 25 dobogós helyezést gyűjtött hétvégén az ifjúsági és U23-as gyorsasági kajak-kenu világbajnokságon, ezzel minden idők legjobb teljesítményét produkálta a magyar csapat Minszkben.

Ennyi érmet még egyetlen ország sem nyert egy világversenyen kajak-kenuban.

Az egész világbajnokság legeredményesebb versenyzője az ifjúsági olimpiai ezüstérmes Homonnai Luca (fotón) lett. A 18 éves győri kajakos a szombati, K-4 500 méteren szerzett aranyérem után vasárnap két egyéni számban lett a legjobb. Délelőtt 200 méteren csak pár ezreddel győzött az ukrán Kuklinovska előtt, délután, 500-on pedig még ennél is szorosabb csatában, az orosz Anoskinával holtversenyben nyert újabb világbajnoki címet.

Kétszáz méteren világbajnok lett Birkás Balázs. A szegedi kajakos jó formában utazhat Rióba – férfi kajakban tartalék lesz -, miután az U23-as mezőnyt vasárnap nagyon elverte. A 20 éves sprinter e mellett egy ezüstérmet is begyűjtött.

A részletes beszámoló az MKKSZ honlapján olvasható itt és itt.

„Ez a valaha volt legjobb szereplés egy világversenyen a gyorsasági kajak-kenu történelmében. 34 versenyszámból csak kilencben nem szereztünk érmet, de ezekben is zömmel negyedik vagy ötödik helyen futott be a magyar egység – mondja Hüttner Csaba utánpótlás vezetőedző. – Ez az eredmény úgy jöhetett össze, hogy mindkét korosztálynak mind a négy szakágában szereztünk érmet, tehát a csapat teljesen egységes volt. Tavaly is rekordot döntöttünk, akkor is 10 világbajnoki aranyérmet nyertünk, de ott az egész verseny alatt szereztünk annyi érmet, mint idén csak a vasárnapi döntők során. Azt hiszem ez az eredményesség már nem is srófolható feljebb. A sportolók mellett jár a köszönet az edzőknek és a kluboknak is, hogy ilyen kiváló formában hozták a versenyzőket.”

Sportági vonatkozás, hogy a kajak-kenucsapat első néhány versenyzője augusztus 10-én utazik Rióba, az olimpiára, ahova a hajók már a múlt héten elrepültek.

(MKKSZ, fotó: MOB/Szalmás Péter)