Baji Balázs is friss Eb-ezüstéremmel utazik Rióba

Szombaton több olimpiai indulónk is jól teljesített az atlétikai Európa-bajnokságon Amszterdamban. Baji Balázs új országos csúccsal nyert ezüstérmet a 110 méteres gátfutásban.

A legutóbbi Eb-n negyedik magyar gátfutó a délutáni elődöntőben még csak beállította az országos csúcsot. A döntőben 13.28 másodperces idejével egy századdal megdöntötte saját országos csúcsát, és ezzel nyert ezüstérmet. Baji a magyar küldöttség második érmét nyerte az amszterdami kontinensviadalon: csütörtökön Márton Anita lett második súlylökésben.

A hétpróbázóknál a két riói olimpikon, Krizsán Xénia és Zsivoczky-Farkas Györgyi is javított az utolsó számban 800m-en. Az ezt a távot egyéni csúccsal megnyerő Krizsán az összetettben a negyedik, Zsivoczky-Farkas Györgyi  az ötödik helyen végzett.

Kővágó Zoltán a diszkoszvetésben sokáig a harmadik helyen állt, végül 64.66m-es teljesítménnyel a hatodik helyet szerezte meg.

Az Eb befejező napján, vasárnap délelőtt három riói olimpikon maratonifutónk, Erdélyi Zsófia, Papp Krisztina és Józsa Gábor állnak rajthoz a félmaraton távon.

…6. KŐVÁGÓ ZOLTÁN 64,66

Atlétikában 21 versenyző teljesített olimpiai szintet, de 19 sportoló nevezhető Rióra: Baji Balázs (110m gát – 13.44), Helebrand Máté (20 km gyaloglás – 1:22.38), Kővágó Zoltán (diszkoszvetés – 67.36), Pars Krisztián (kalapácsvetés – 79.23), Srp Miklós (50 km gyaloglás – 4:01.44), Papp Krisztina (maraton – 2:36.59), Madarász Viktória (20 km gyaloglás – 1:30.47), Krizsán Xénia (hétpróba – 6322), Szabó Barbara (magasugrás – 1.94), Márton Anita (súlylökés – 18.94 méter), Zsivoczky-Farkas Györgyi (hétpróba – 6389), Simona Staicu (maraton – 2:41.28), Csere Gáspár (maraton – 2:16.30), Szabó Tünde (maraton – 2:41.09), Józsa Gábor (maraton – 2:16.53), Rácz Sándor (50 km gyaloglás – 4:05.03), Gyurkó Fanni (maraton – 2:43.17), Venyercsán Bence (50 km gyaloglás – 4:02.35), Kovács Barbara (20 km gyaloglás – 1:35.10), Erdélyi Zsófia (maraton – 2:35.34), Récsei Rita (20 km gyaloglás – 1:35.33).

(MOB, fotók: Zádor Péter/MASZ)