Rio 2016 – 160 magyar indul: Íme a névsor

A jelenlegi állás szerint 160 magyar sportoló indulhat a jövő pénteken kezdődő a riói ötkarikás játékokon.

Flag_of_Hungary

A Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) múlt kedden arról számolt be, hogy 158 sportoló nevezését küldte el a szervezőknek, de pénteken kiderült, hogy bővült a versenyzői küldöttség, mivel az úszó Horváth Dávid szabadkártyát kapott a nemzetközi szövetségtől (FINA), majd hétfőn a nyíltvízi Olasz Anna is részvételi jogot kapott.
Az indulói lista alapján 21 sportágban 94 férfi és 66 női sportoló képviseli majd a magyar színeket. Négy éve 157 fős csapat utazott Londonba.
A sportszakemberekkel – sportági csapatvezetéssel, edzőkkel, orvosokkal, masszőrökkel, technikai személyzettel, a delegáció vezetésével és a csapatiroda tagjaival – együtt ez a szám a háromszázat is meghaladja.
“A MOB 294 főt utaztat, ehhez a szövetségek saját költségen még 25-30 sportszakember utaztatását finanszírozzák, természetesen a MOB koordinálása mellett” – mondta Fábián László csapatvezető.
A magyarok Rióban 21 sportágban, asztaliteniszben, atlétikában, birkózásban, evezésben, cselgáncsban, kajak-kenuban, hegyikerékpárban, műugrásban, ökölvívásban, öttusában, súlyemelésben, sportlövészetben, teniszben, tornában, tollaslabdában, triatlonban, úszásban (medencés és nyíltvízi), vitorlázásban, szörfben, vízilabdában és vívásban versenyeznek.
A csapatvezetés és a csapatiroda néhány tagja már a hétvégén elutazott Rióba, hogy előkészítse a delegációk fogadását, szállását. A csapat jelentős része július 30-án indul közvetlen chartergéppel.
ASZTALITENISZ (3)
Lovas Petra (egyes)
Póta Georgina (egyes)
Pattantyús Ádám (egyes)

ATLÉTIKA (19)
Baji Balázs (110 m gát)
Csere Gáspár (maratoni futás)
Erdélyi Zsófia (maratoni futás)
Helebrandt Máté (20 km-es gyaloglás)
Józsa Gábor (maratoni futás)
Kovács Barbara (20 km-es gyaloglás)
Kővágó Zoltán (diszkoszvetés)
Krizsán Xénia (hétpróba)
Madarász Viktória (20 km-es gyaloglás)
Márton Anita (súlylökés)
Papp Krisztina (maratoni futás)
Pars Krisztián (kalapácsvetés)
Rácz Sándor (50 km-es gyaloglás)
Récsei Rita (20 km-es gyaloglás)
Srp Miklós (50 km-es gyaloglás)
Szabó Barbara (magasugrás)
Szabó Tünde (maratoni futás)
Zsivoczky-Farkas Györgyi (hétpróba)
Venyercsán Bence (50 km-es gyaloglás)

BIRKÓZÁS (8)
Bácsi Péter (kötöttfogás, 75 kg)
Ligeti Dániel (szabadfogás, 125 kg)
Lőrincz Tamás (kötöttfogás, 66 kg)
Lőrincz Viktor (kötöttfogás, 85 kg)
Németh Zsanett (75 kg)
Sastin Marianna (63 kg)
Kiss Balázs (kötöttfogás, 98 kg)
Veréb István (szabadfogás, 86 kg)

CSELGÁNCS (8)
Bor Barna (+100 kg)
Cirjenics Miklós (100 kg)
Csernoviczki Éva (48 kg)
Csoknyai László (81 kg)
Joó Abigél (78 kg)
Karakas Hedvig (57 kg)
Tóth Krisztián (90 kg)
Ungvári Miklós (73 kg)

EVEZÉS (3)
Pétervári-Molnár Bendegúz (egypár)
Simon Béla (kormányos nélküli kettes)
Juhász Adrián (kormányos nélküli kettes)

HEGYIKERÉKPÁR (1)
Parti András

KAJAK-KENU (15)
Hajdu Jonatán (C-1 200 m)
Vasbányai Henrik (C-1 1000 m, C-2 1000 m)
Mike Róbert (C-2 1000 m)
Horváth Bence (K-1 200 m, K-2 200 m)
Szomolányi Máté (K-2 200 m)
Kopasz Bálint (K-1 1000 m)
Hufnágel Tibor (K-2 1000 m, K-4 1000 m)
Ceiner Benjámin, (K-2 1000 m, K-4 1000 m)
Kugler Attila (K-4 1000 m)
Somorácz Tamás (K-4 1000 m)
Douchev-Janics Natasa (K-1 200 m)
Kozák Danuta (K-1 500 m, K-2 500 m, K-4 500 m)
Szabó Gabriella (K-2 500 m, K-4 500 m)
Csipes Tamara (K-4 500 m)
Fazekas-Zur Krisztina (K-4 500 m)

MŰUGRÁS (1)
Kormos Villő (toronyugrás)

ÖKÖLVÍVÁS (2)
Bacskai Balázs (69 kg)
Harcsa Zoltán (75 kg)

ÖTTUSA (4)
Demeter Bence
Földházi Zsófia
Kovács Sarolta
Marosi Ádám

SPORTLÖVÉSZET (8)
Csonka Zsófia (pisztoly)
Egri Viktória (pisztoly)
Miskolczi Julianna (puska)
Péni István (puska)
Sidi Péter (puska)
Szabián Norbert (puska)
Tátrai Miklós (pisztoly)
Tobai-Sike Renáta (pisztoly)

SÚLYEMELÉS (1)
Nagy Péter (+105 kg)

TENISZ (2)
Babos Tímea (egyes, páros)
Jani Réka Luca (páros)

TOLLASLABDA (1)
Sárosi Laura

TORNA (2)
Hidvégi Vid
Kovács Zsófia

TRIATLON (4)
Ifj. Faldum Gábor
Kovács Zsófia
Tóth Tamás
Vanek Margit

ÚSZÁS (37)
nők:
György Réka (200 m hát)
Hosszú Katinka (100 és 200 m hát, 200 m pillangó, 200 és 400 m vegyes, 4×200 m gyorsváltó)
Jakabos Zsuzsanna (200 és 400 m vegyes, 4×200 m gyorsváltó)
Kapás Boglárka (400 és 800 m gyors, 4×200 m gyorsváltó)
Késely Ajna (200 és 400 m gyors, 4×200 m gyorsváltó)
Molnár Flóra (50 m gyors)
Olasz Anna (10 km)
Risztov Éva (10 km, 800 m gyors)
Sebestyén Dalma (200 m mell)
Szilágyi Liliána (100 és 200 m pillangó)
Sztankovics Anna (100 és 200 m mell)
Verrasztó Evelyn (200 m gyors, 4×200 m gyorsváltó)
férfiak:
Balog Gábor (100 m hát, 4×100 m vegyesváltó)
Bernek Péter (200 és 400 m gyors, 4×200 m gyorsváltó)
Bohus Richárd (100 m gyors, 4×100 m vegyesváltó)
Cseh László (100 és 200 m pillangó, 4×100 m vegyesváltó)
Földházi Dávid (200 m hát)
Grátz Benjámin (4×200 m gyorsváltó)
Gyárfás Bence (4×100 m gyorsváltó)
Gyurta Dániel (100 és 200 m mell, 4×100 m vegyesváltó)
Gyurta Gergely (1500 m gyors, 400 m vegyes)
Holló Balázs (4×200 m gyorsváltó)
Holoda Péter (4×100 m gyorsváltó)
Horváth Dávid (200 m mell)
Kenderesi Tamás (200 m pillangó)
Kis Gergő (400 m gyors, 4×200 m gyorsváltó)
Kozma Dominik (100 és 200 m gyors, 4×100 m vegyesváltó, 4×200 m gyorsváltó)
Márton Richárd (4×200 m gyorsváltó)
Papp Márk (10 km)
Pulai Bence (100 m pillangó)
Pulai Vince (4×100 m gyorsváltó)
Rasovszky Kristóf (1500 m gyors)
Reményi Ármin (4×100 m gyorsváltó)
Szabó Norbert (4×200 m gyorsváltó)
Takács Krisztián (50 m gyors)
Telegdy Ádám (200 m hát)
Verrasztó Dávid (200 és 400 m vegyes)

VITORLÁZÁS (5)
Berecz Zsombor (Finndingi)
Cholnoky Sára (szörf)
Érdi Mária (Laser Radial)
Gádorfalvi Áron (szörf)
Vadnai Benjámin (Laser Standard)

VÍVÁS (10)
Boczkó Gábor (párbajtőr)
Decsi Tamás (kard)
Imre Géza (párbajtőr)
Knapek Edina (tőr)
Márton Anna (kard)
Mohamed Aida (tőr)
Rédli András (párbajtőr)
Szász Emese (párbajtőr)
Szilágyi Áron (kard)
Somfai Péter (párbajtőrcsapat, tartalék)

VÍZILABDA (26)
férfi válogatott:
Decker Attila
Decker Ádám
Erdélyi Balázs
Hárai Balázs
Hosnyánszky Norbert
Kis Gábor
Manhercz Krisztián
Nagy Viktor
Szivós Márton
Varga Dániel
Varga Dénes
Vámos Márton
Zalánki Gergő
női válogatott:
Antal Dóra
Bujka Barbara
Czigány Dóra
Csabai Dóra
Gangl Edina
Garda Krisztina
Illés Anna
Kasó Orsolya
Keszthelyi Rita
Kisteleki Hanna
Szücs Gabriella
Takács Orsolya
Tóth Ildikó

A magyarok teljes programjának megtekintéséhez kattintson ide!

 

MTI

Forrás: www.olimpiaijatekok.eu – RSS

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ez a weboldal az Akismet szolgáltatását használja a spam kiszűrésére. Tudjunk meg többet arról, hogyan dolgozzák fel a hozzászólásunk adatait..