Rio 2016 – A magyar nevezettek névsora

A Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) kedden 158 sportoló nevezést küldte el a riói ötkarikás játékok szervezőinek.Íme, a csoportok – Velük játszunk az olimpián!
A névsor:
———
ASZTALITENISZ (3)
Lovas Petra
Póta Georgina
Pattantyús Ádám

ATLÉTIKA (19)
Baji Balázs (110 m gát)
Csere Gáspár (maratoni futás)
Erdélyi Zsófia (maratoni futás)
Helebrandt Máté (20 km-es gyaloglás)
Józsa Gábor (maratoni futás)
Kovács Barbara (20 km-es gyaloglás)
Kővágó Zoltán (diszkoszvetés)
Krizsán Xénia (hétpróba)
Madarász Viktória (20 km-es gyaloglás)
Márton Anita (súlylökés)
Papp Krisztina (maratoni futás)
Pars Krisztián (kalapácsvetés)
Rácz Sándor (50 km-es gyaloglás)
Récsei Rita (20 km-es gyaloglás)
Srp Miklós (50 km-es gyaloglás)
Szabó Barbara (magasugrás)
Szabó Tünde (maratoni futás)
Zsivoczky-Farkas Györgyi (hétpróba)
Venyercsán Bence (50 km-es gyaloglás)

BIRKÓZÁS (8)
Bácsi Péter (kötöttfogás, 75 kg)
Ligeti Dániel (szabadfogás, 125 kg)
Lőrincz Tamás (kötöttfogás, 66 kg)
Lőrincz Viktor (kötöttfogás, 85 kg)
Németh Zsanett (75 kg)
Sastin Marianna (63 kg)
Kiss Balázs (kötöttfogás, 98 kg)
Veréb István (szabadfogás, 86 kg)

CSELGÁNCS (8)
Bor Barna (+100 kg)
Cirjenics Miklós (100 kg)
Csernoviczki Éva (48 kg)
Csoknyai László (81 kg)
Joó Abigél (78 kg)
Karakas Hedvig (57 kg)
Tóth Krisztián (90 kg)
Ungvári Miklós (73 kg)

EVEZÉS (3)
Pétervári-Molnár Bendegúz (egypár)
Simon Béla, Juhász Adrián (kormányos nélküli kettes)

HEGYIKERÉKPÁR (1)
Parti András

KAJAK-KENU (15)
Hajdu Jonatán (C-1 200 m)
Vasbányai Henrik (C-1 1000 m)
Vasbányai, Mike Róbert (C-2 1000 m)
Horváth Bence (K-1 200 m)
Horváth, Szomolányi Máté (K-2 200 m)
Kopasz Bálint (K-1 1000 m)
Hufnágel Tibor, Ceiner Benjámin, (K-2 1000 m)
Hufnágel, Ceiner, Kugler Attila, Somorácz Tamás (K-4 1000 m)
Douchev-Janics Natasa (K-1 200 m)
Kozák Danuta (K-1 500 m)
Szabó Gabriella, Kozák (K-2 500 m)
Szabó, Kozák, Csipes Tamara, Fazekas-Zur Krisztina (K-4 500 m)

MŰUGRÁS (1)
Kormos Villő (toronyugrás)

ÖKÖLVÍVÁS (2)
Bacskai Balázs (69 kg)
Harcsa Zoltán (75 kg)

ÖTTUSA (4)
Demeter Bence
Földházi Zsófia
Kovács Sarolta
Marosi Ádám

SPORTLÖVÉSZET (8)
Csonka Zsófia (pisztoly)
Egri Viktória (pisztoly)
Miskolczi Julianna (puska)
Péni István (puska)
Sidi Péter (puska)
Szabián Norbert (puska)
Tátrai Miklós (pisztoly)
Tobai-Sike Renáta (pisztoly)

SÚLYEMELÉS (1)
Nagy Péter (+105 kg)

TENISZ (2)
Babos Tímea (egyes, páros)
Jani Réka Luca (páros)

TOLLASLABDA (1)
Sárosi Laura

TORNA (2)
Hidvégi Vid
Kovács Zsófia

TRIATLON (4)
Ifj. Faldum Gábor
Kovács Zsófia
Tóth Tamás
Vanek Margit

ÚSZÁS (35)
nők:
György Réka (200 m hát)
Hosszú Katinka (5 egyéni és 1 váltószám – A-szinttel rendelkezik: 100, 200, 400, 800 m gyors, 100 és 200 m hát, 200 m pillangó, 200 és 400 m vegyes)
Jakabos Zsuzsanna (200 és 400 m vegyes, 4×200 m gyorsváltó)
Kapás Boglárka (400 és 800 m gyors, 4×200 m gyorsváltó)
Késely Ajna (200 és 400 m gyors, 4×200 m gyorsváltó)
Molnár Flóra (50 m gyors)
Risztov Éva (10 km, 800 m gyors)
Sebestyén Dalma (200 m mell)
Szilágyi Liliána (100 és 200 m pillangó)
Sztankovics Anna (200 m mell)
Verrasztó Evelyn (200 m gyors, 4×200 m gyorsváltó)
férfiak:
Balog Gábor (100 m hát, 4×100 m vegyesváltó)
Bernek Péter (200 és 400 m gyors, 4×200 m gyorsváltó)
Bohus Richárd (100 m gyors, 4×100 m vegyesváltó)
Cseh László (100 és 200 m pillangó, 4×100 m vegyesváltó)
Földházi Dávid (200 m hát)
Grátz Benjámin (4×200 m gyorsváltó)
Gyárfás Bence (4×100 m gyorsváltó)
Gyurta Dániel (100 és 200 m mell, 4×100 m vegyesváltó)
Gyurta Gergely (1500 m gyors, 400 m vegyes)
Holló Balázs (4×200 m gyorsváltó)
Holoda Péter (4×100 m gyorsváltó)
Kenderesi Tamás (200 m pillangó)
Kis Gergő (400 m gyors, 4×200 m gyorsváltó)
Kozma Dominik (100 és 200 m gyors, 4×100 m vegyesváltó, 4×200 m gyorsváltó)
Márton Richárd (4×200 m gyorsváltó)
Papp Márk (10 km)
Pulai Bence (100 m pillangó)
Pulai Vince (4×100 m gyorsváltó)
Rasovszky Kristóf (1500 m gyors)
Reményi Ármin (4×100 m gyorsváltó)
Szabó Norbert (4×200 m gyorsváltó)
Takács Krisztián (50 m gyors)
Telegdy Ádám (200 m hát)
Verrasztó Dávid (200 és 400 m vegyes)

VITORLÁZÁS (5)
Berecz Zsombor (Finndingi)
Cholnoky Sára (szörf)
Érdi Mária (Laser Radial)
Gádorfalvi Áron (szörf)
Vadnai Benjámin (Laser Standard)

VÍVÁS (10)
Boczkó Gábor (párbajtőr)
Decsi Tamás (kard)
Imre Géza (párbajtőr)
Knapek Edina (tőr)
Márton Anna (kard)
Mohamed Aida (tőr)
Rédli András (párbajtőr)
Szász Emese (párbajtőr)
Szilágyi Áron (kard)
Somfai Péter (párbajtőrcsapat, tartalék)

VÍZILABDA (26)
férfi válogatott:
Decker Attila
Decker Ádám
Erdélyi Balázs
Hárai Balázs
Hosnyánszky Norbert
Kis Gábor
Manhercz Krisztián
Nagy Viktor
Szivós Márton
Varga Dániel
Varga Dénes
Vámos Márton
Zalánki Gergő
női válogatott:
Antal Dóra
Bujka Barbara
Czigány Dóra
Csabai Dóra
Gangl Edina
Garda Krisztina
Illés Anna
Kasó Orsolya
Keszthelyi Rita
Kisteleki Hanna
Szücs Gabriella
Takács Orsolya
Tóth Ildikó

 


Forrás: www.olimpiaijatekok.eu – RSS

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ez a weboldal az Akismet szolgáltatását használja a spam kiszűrésére. Tudjunk meg többet arról, hogyan dolgozzák fel a hozzászólásunk adatait..