Rio 2016 – Az ötödik helyért játszhat a férfi vízilabda-válogatott

A magyar válogatott 13-4-re nyert csütörtökön a házigazda brazil csapat ellen a riói olimpia férfi vízilabdatornáján, így a szombati folytatásban az ötödik helyért küzdhet.

Benedek Tibor együttesének sikere egyetlen másodpercig sem forgott veszélyben, a második negyed közepén már hat gól volt a két csapat közti különbség.
A magyarok két nap múlva, utolsó mérkőzésükön a görög és a spanyol válogatott összecsapásának győztesével találkoznak.

Férfi vízilabdatorna, az 5-8. helyért:
Magyarország-Brazília 13-4 (4-1, 3-0, 4-3, 2-0)
———————————————–
Olimpiai Uszoda, 5000 néző, v.: Gomez (olasz), Rezvani (iráni)
gólszerzők: Erdélyi 4, Varga Dé. 2, Decker Á., Vámos, Varga Dá., Szivós, Hárai, Kis, Zalánki 1-1, illetve Baches 2, Perrone, Crivella 1-1
emberelőny/gól: 6/4 illetve 11/0

Magyarország:
————-
Nagy – Vámos, Erdélyi, Szivós, Varga Dé., Varga Dá., Kis G. – cserék: Zalánki, Manhercz, Hosnyánszky, Decker Á., Hárai

Brazília:
———
Soro – Crivella, Oneto, Baches, Da Costa, Perrone, Vrlic – cserék: Franco, Alonso, Salemi, Rocha, Guimaraes

Előzetesen nem sok izgalmat ígért az összecsapás, hiszen négy nappal korábban, amikor is a csoportkör zárófordulójában találkoztak egymással a csapatok, a magyar válogatott gyakorlatilag már a második negyed közepére (5-1) eldöntötte a mérkőzést.
A házigazdák korábbi találkozóit – s ez nagyjából minden sportágra igaz volt – tömött lelátók előtt, fantasztikus hangulatban rendezték meg, ezúttal azonban bőven akadtak üres széksorok az Olimpiai Uszodában és a hangos szurkolás is elmaradt.
A magyarok Erdélyi Balázs közeli góljával szereztek vezetést, majd Varga Dénes volt eredményes. A drukkerek első igazi hangrobbanására több mint öt percet kellett várni, ekkor centerből szépítettek a brazilok. Tizenhét másodperccel a negyed vége előtt Erdélyi értékesített egy emberelőnyt.
A második negyed elején Vámos Márton bombázta szét a brazil hálót, majd fórból Varga Dániel talált be, ezzel gyakorlatilag pontot téve a legfontosabb kérdésekre (6-1). A folytatásban Szivós Márton növelte a különbséget, védekezésben pedig rendkívül koncentrált volt a magyar csapat, a brazilok még kettős emberelőnyből sem tudták bevenni Nagy Viktor kapuját.
A harmadik felvonás újabb Erdélyi-bombával indult (8-1), majd – miközben a hetedik brazil emberelőny is kimaradt – újfent az Eger játékosa talált a hálóba. A brazilok hosszú gólcsendjét Adrian Baches törte meg öt perccel a negyed vége előtt, azonban nem sokkal később büntetőből már nem tudott túljárni Nagy eszén. A túloldalon Manhercz Krisztián is ötméterest hibázott, Felipe Perrone lövése viszont négy magyar játékos blokkoló kezei között is utat talált a hálóba. A “jubileumi” tizedik brazil fór is kimaradt, a másik kapu előtt ugyanakkor Hárai Balázs nagyjából egy másodperc után értékesítette az emberelőnyt (10-3). Egy jó brazil átlövést egy végletekig kijátszott magyar fór követett a negyed lezárásaként (11-4).
A záró nyolc perc első góljára a játékrész feléig kellett várni, ekkor Zalánki Gergő lőtte ki a kapu bal oldalát. Ekkor már egyik csapat sem erőltette nagyon a gólszerzést, mindenki a találkozó végét várta, végül a végeredményt Varga Dénes állította be egy “testvéri” összjátékot követően.
“Azt mindenkinek tudnia kell, hogy kötelező győzelem volt. Azt gondolom, a játékosok már a legutóbbi mérkőzés után is mindent megtettek ahhoz, hogy mára a legjobb állapotban legyenek, amit meg kell ismételniük, hiszen ez volt a könnyebb része, a szombati pedig a nehezebb lesz” – értékelt a találkozót követően a vegyes zónában Benedek Tibor.
A négygólos Erdélyi Balázs azt emelte ki, nem csak magukért küzdöttek:
“Ha már ide kerültünk, akkor ki kell hoznunk belőle a maximumot. Ez egy kötelező győzelem volt. Leginkább a stábért és Benedek Tiborért, aki egész évben dolgozott velünk. Illetve azokért az emberekért, akik otthon még a mai napig is szurkolnak nekünk.”

később:
elődöntő:
Montenegró-Horvátország 17.20
Olaszország-Szerbia 21.30
az 5-8. helyért:
Görögország-Spanyolország 20.10

Rio de Janeiro, 2016. augusztus 18. Varga Dénes (b) és Nagy Viktor kapus a riói nyári olimpia férfi vízilabdatornáján az 5-8. helyért játszott Magyarország - Brazília mérkõzés után a Rio de Janeiró-i Olimpiai Uszodában 2016. augusztus 18-án. A magyar válogatott 13-4-re nyert, így az ötödik helyért játszhat. MTI Fotó: Illyés Tibor

Rio de Janeiro, 2016. augusztus 18.
Varga Dénes (b) és Nagy Viktor kapus a riói nyári olimpia férfi vízilabdatornáján az 5-8. helyért játszott Magyarország – Brazília mérkõzés után a Rio de Janeiró-i Olimpiai Uszodában 2016. augusztus 18-án. A magyar válogatott 13-4-re nyert, így az ötödik helyért játszhat.
MTI Fotó: Illyés Tibor