Rio 2016 – Szász Emese döntős!

A párbajtőröző Szász Emese bejutott a döntőbe a riói olimpián, így magyar idő szerint 22.45 órától az aranyéremért vívhat.

Rio de Janeiro, 2016. augusztus 6. Szász Emese örül, miután nyert a francia Lauren Rembi ellen a 2016-os riói nyári olimpia nõi párbajtõrversenye elõdöntõjében a Rio de Janeiró-i a 3-as Karióka Arénában 2016. augusztus 6-án. Szász ezzel bejutott a döntõbe. MTI Fotó: Czeglédi Zsolt

Rio de Janeiro, 2016. augusztus 6.
MTI Fotó: Czeglédi Zsolt

Három győzelem után az elődöntőben a francia Lauren Rembival mérkőzött, akit taktikai ütközetben 10-6-ra verte meg.
Az első tust a francia vívó adta, Szász azonban 3-1-re fordított. Az egyperces szünet után Rembi egy tusra zárkózott, majd sokáig nem kezdeményezett egyik fél sem, így az asszót vezető bíró megállította a küzdelmet, és pihenő nélkül következett a harmadik szakasz. Ebben előbb egy “állj” után esett tust próbált “megszerezni” a magyar párbajtőröző, de a videóelemzés nem neki adott igazat. Ez azonban nem zavarta meg, a következő akciójából gyorsan megszerezte negyedik találatát. Hamarosan összejött az ötödik is egy pengekötés és pontos szúrás eredményeként, majd egy perccel a vége előtt a hatodik. A folytatásban viszont kétszer Rembi fejezett be eredményesen akciót, így 21 másodperccel a vége előtt 6-5 volt az állás. Együttes találat következett, 7-6 után pedig Szász rendre jól reagált a lépéskényszerben lévő francia támadására, és 5, 3, illetve 1 másodpercnél is eltalálta Rembit.
Kitörő örömmel fogadta a győzelmet és azt, hogy amiért jött, az érem, már biztosan meglesz neki.
A döntőben a tavaly és tavalyelőtt is világbajnok olasz Rosella Fiamingo lesz az ellenfele 22.45-kor.