Erőemelés – A magyar masters versenyzők hengereltek az Eb-n

Fantasztikus magyar sikerekkel zárult a Pilsenben megrendezett masters Európa-bajnokság. A Magyar Erőemelő Szövetség tudósítása szerint a magyarok több érmet is begyűjtöttek a különböző korosztályokban.

Fábri János Európa-bajnoki aranyérmet szerzett. A 76 (!) esztendős magyar kiválóság nem talált legyőzőre az M4-es összetett kategóriában. A sportág világklasszisa 455 kilogrammos összteljesítménnyel állhatott fel ismét az Európa-bajnoki dobogó tetejére. Fábri János 160 kilogrammal guggolt, 75 kilóval fekvenyomott, és 220 kilogrammot teljesített felhúzásban. A magyar legenda a 13. Európa-bajnoki aranyérmét szerezte meg. Dr. Kiss Anettért (Masters1 63 kg) és Horváth Boglárkáért (Masters1 +84 kg) is szoríthattunk. Anett összetettben 392,5 kg-mal (137,5  77,5  177,5) 2., Bogi 362,5 kg-mal (150  72,5  140) Európa-bajnok lett.

Karacs Péter (83 kg) Masters 1-ben guggolásban bronzérmet szerzett.

Fekete Miklós (93 kg) a Masters1-ben szerepelt Csehországban. Fekete új felnőtt országos csúccsal, 767,5 kg-mal (270  187,5  310) Európa-bajnok lett. Miklós mind a három fogásnemben Európa-bajnok lett  és Abszolút bajnok lett.

Lehotai Sándor ezüstérmesként zárt, méghozzá az M3-as kategóriában 542.5 kg-os összetett eredménnyel.

Ficzere Tamás (Masters2 83 kg) és Szathmáry Zoltán (Masters2 105 kg) is maradandót alkotott Csehországban. Előbbi versenyző összetettben 592,5 kg-mal (217,5, 130, 245) 2., Szathmáry 590 kg-mal (200, 140, 250) 4. lett. A folytatásban Ficzere Tamás guggolás, Zoli Ogre pedig felhúzás fogásnemben lett Európa-bajnok!

A fenti eredmények jól bizonyítják, hogy ebben a sportágban a masters korosztályúak (is) a világ élvonalába tartoznak.