Fantasztikus magyar győzelem a terepakadályfutó Eb-n!

A Lengyelországban zajló kontinensbajnokságon a veszprémi Strommer László magabiztos győzelmet aratott saját korosztályában, az 50-54 évesek között 5 kilométeren.

Az terepakadályfutás és akadálysport (nemzetközi rövidítéssel OCR) rövid távú versenyén közel 1000 sportoló állt rajthoz, az elit férfi versenyt a dán Leon Kofoed nyerte, a nőknél a svéd Karin Karlsson érkezett elsőként a célba.

Strommer „Stromi” László civilben a magyar Ninja Warriors versenyek győzteseinek edzője és a legutóbbi első helyezett Strommer Somának az édesapja.

A magyar színeket egyébként 37 sportoló képviseli Gdyniában, a magyar szövetség (HOCRA) vezetősége egyúttal képviseli a sportágat a FISO (Fédération Internationale de Sports d’Obstacles) 5.nemzetközi kongresszusán.