Jet-ski nagyhatalom lett Magyarország!

A magyar válogatott megnyerte a nemzetek versenyét az Eb-n és a junior vb-n is

Sporttörténelmi sikerek jet-skiben! A Nyíregyháza melletti Leveleken véget ért a Jet-Ski Magyar Nagydíj, amely egyben záró Eb-, a juniorok esetében vb-futam is volt, így kontinensbajnokokat és világbajnokokat avattak. A Magyar Jet-Ski Szövetség információi szerint Magyarország megnyerte a nemzetek versenyét a felnőtt Európa-bajnokságon és a junior vb-sorozaton is.

Európa-bajnokság

Az Európa-bajnokságon a Magyar Nagydíjon a 12 kategóriában hét magyar siker született:

Aranyérmes lett Szabó Barnabás (Ski GP3), Major Marcell (Runabout GP 4), Cseke Zsolt (Runabout Veterán GP1), Jászai Csongor (Ski GP 3.3), Ifjabb Komonyi Lajos (Ski GP 3.2), valamint a magyar liszensszel versenyző osztrák Kevin Reiterer (Ski GP 1) és az amerikai Juan Lezeano (Runabout GP2).

Ezüstérmesként zárt Süli Csaba (Ski GP 3.3), Cseke Zsolt (Runabout GP1) és Kéri Attila (Runabout Veterán GP1).

A kétfutamos Eb-sorozat alapján összetett aranyérmet vehetett át Szabó Barnabás, Major Marcell, Cseke Zsolt, Jászai Csongor és Kevin Reiterer. A 2021-es Eb-sorozaton pedig második lett a magyar liszensszel versenyző dán Marcus Jörgensen (Runabout GP1), Süli Csaba (Ski GP 3.3) és ifj. Komonyi Lajos (Ski GP 3.2). A nemzetek versenyében az Eb-n Magyarország mögött az észtek és a lengyelek zártak.

Junior világbajnokság

A Magyar Nagydíjon a junioroknál Jászai Csongor győzött a Ski GP 3.3-as kategóriában, ugyanitt Süli Csaba ezüstérmesként zárt. A Ski GP 3.2-ben ifjabb Komonyi Lajos aranyérmes lett.  A magyar, és a korábbi lengyel eredmények alapján Jászai Csongor világbajnok lett, Süli Csaba összetett vb-ezüstérmesként zárt (3.3-as a kategóriában), ifj. Komonyi Lajos pedig felállhatott a vb-dobogó 2. fokára. A nemzetek versenyében Magyarország mögött végzett Észtország, megelőzve Portugáliát és Dániát.

A világversenyen részt vett dr. Szabó Tünde sportért felelős államtitkár is, aki megtekintette a versenyzők zászlós felvonulását és a Ski GP 1 királykategória zárófutamán ő lengette a kockás zászlót.

„Nagyon jó ezt látni, hogy egy olyan nehéz év után, mint a tavalyi, idén már nézők előtt rendezték meg a jet-ski Európa-bajnokságot és a junior világbajnokságot. Volt szerencsém egyeztetni a nemzetközi szövetség vezetőivel, és kiderült, hogy Nyíregyháza-Levelek jó házigazdának számít. Sőt a jövőben akár lehetőség nyílhat egy felnőtt vb-futamot is idehozni. Külön öröm, hogy sok fiatal látogatott ki erre a világversenyre és tudatosodik bennük is, hogy akár egy ilyen technikai sportot is ki lehet próbálni.” – mondta dr. Szabó Tünde, aki egy emlékplakettet vett át Czeller Bélától, a Magyar Jet-Ski Szövetség elnökétől. A plaketten a sportért felelős államtitkár látható, ahogy a tavalyi versenyt indítja.

Czeller Béla elmondta, soha nem látott magyar sikereket ünnepelhet a sportág. „A magyar szövetség fennállása óta erre nem volt példa. Megnyertük a nemzetek versenyét az Európa-bajnokságban és a junior világbajnokságon is, és ez fantasztikus. Ezért megéri dolgozni. A pályán elért eredményeken túl a magyar szövetség sportdiplomáciai sikereként könyvelhető el, hogy vannak magyar liszensszel versenyző világklasszisok, akiknek már a jelenléte is nagy hatással van a sportágunkra.” – összegzett Czeller Béla.