Két magyar karatés is ott lesz a Világjátékokon!

Tadissi Martial és Hárspataki Gábor is kvalifikálta magát az egyesült államokbeli Birminghamben sorra kerülő Világjátékok karate versenyére. A legutóbbi Világjátékokra kijutott Tadissi és a sportág tavalyi olimpiai bemutatkozásán bronzérmet nyert Hárspataki egyaránt világranglistás helyezésével szerzett jogot a részvételre. A Világjátékok történetében most először lesz két magyar karatés is a multisport-eseményen.

Az idén július 7. és 17. között zajló Világjátékokon öt férfi és öt női küzdelmi súlycsoportban, valamint férfi és női formagyakorlatban nyolc-nyolc versenyző méri majd össze tudását. A nagyszabású megmérettetésre kategóriánként három fő jutott ki a tavalyi világbajnokságról, és a március 1-jén lezárt világranglistáról újabb három-három versenyző nyert indulási jogot.

Az elmúlt időszak nagyszerű eredményeinek köszönhetően a 67 kg-ban Tadissi Martial, a 75 kg-ban pedig Hárspataki Gábor is tagja volt annak a szűk elitnek, akik a friss világranglista alapján utazhatnak majd Birminghambe.

Tadissi Martialnak lehet ismerősebb a Világjátékok közege, hiszen ő már 2017-ben, Wroclawban is tatamira lépett a rangos versenyen. Emellett az UTE 30 éves karatésa világbajnoki ezüstéremmel, négy Európa-bajnoki bronzéremmel és egy Európa Játékok harmadik hellyel is büszkélkedhet. Hárspataki Gábor számára sem ismeretlenek a multisport-események, hiszen az MTK klasszisa emlékezetes módon sporttörténelmi bronzérmet nyert a karate 2021-es olimpiai debütálásán Tokióban, és Tadissihez hasonlóan harmadik lett a 2019-es minszki Európa Játékokon is. A 26 esztendős sportoló Európa-bajnokságokról még egy ezüst- és egy bronzéremmel is rendelkezik.