Magyar ezüstérem a világ első online kick-box versenyén

Petrovszki Márton második lett a világ első online kick-box formagyakorlat versenyén. Húsz országból 335 versenyző nevezett a koronavírus járvány miatt elmaradt hollandiai Yokoso Dutch Open formagyakorlat bajnokságra, amelyet végül az internet segítségével rendezték meg – adta hírül a Magyar Kick-box Szakszövetség.

A rangos nemzetközi viadal egyedüli magyar indulója, Petrovszki Márton a magyar válogatott tagjaként a tavaly augusztusban Győrben megrendezett utánpótlás Európa-bajnokságon egy ezüst- és egy bronzérmet szerzett. A Kondorosi Kick-box Egyesület tehetsége – aki a holland versenyen a 10 év alattiak mezőnyében indult – napi két edzéssel készült a nagy megmérettetésre.

A viadalon a fordulókat egyenes kieséses rendszerben bonyolították le. A nevezett versenyzőket összesorsolták, minden párosnak végre kellett hajtania a formagyakorlatát, amelyet ki-ki videofelvételen rögzített, és azt 24 órán belül fel kellett tölteni az esemény oldalára. Az egynapos limitre az országok közötti időeltolódás miatt volt szükség, hiszen nem egyszer a világ két ellentétes részén élők csaptak össze.

A fegyveres kreatív formagyakorlat kategóriában Petrovszki Márton ellenfelei is más földrészről kerültek ki. Első riválisa a guatemalai Calderon volt, akit egyhangú pontozással, 5:0 arányban győzött le, és ezzel bekerült a legjobb négy közé. A döntőbe jutásért szoros pontozással 3:2-re nyert a szintén guatemalai Mendoza ellen. A fináléban aztán a nemzetközi bírói kar ellenfelét, a mexikói Medrano Leyvát látta jobbnak, így Litauszki László tanítványa az értékes második helyet szerezte meg.

Petrovszki Márton emellett a fegyveres kategóriában is elindult, ahol kilencedik lett botos formagyakorlatával.