Strandkézis győzelmek és evezős negyedik hely a Világjátékokon

Hibátlanul kezdte meg szereplését a magyar férfi strandkézilabda válogatott a július 20. és 30. között zajló Világjátékokon. A wroclawi multisport-eseményen ergométereseink egy-egy negyedik, ötödik és hatodik helyet szereztek.

Jól mutatkozott be a strandkézis együttes. A magyar férfiak első találkozójukon 2-0-ra győztek a hazai közönség által támogatott lengyel válogatott ellen. Gulyás István szövetségi edző együttese 26-24-re és 17-16-ra nyerte a két játékrészt. Az esti összecsapáson Egyiptom ellen is mindkét félidőt hozták a mieink: 19-14-es és 23-12-es eredménnyel lett meg az újabb 2-0-ás diadal.

„Jól zártuk a napot. Éremért jöttünk a Világjátékokra és úgy gondolom, hogy ott is leszünk a végelszámolásnál. A szintén veretlen horvátok elleni meccsen dől majd el a csoportelsőség. Pár hete az Eb-n nem úgy sikerült ellenük, ahogy szerettük volna, most mindenképpen vissza akarunk vágni nekik.” – nyilatkozta a csapat játékosa, Kun Attila.

A Wroclawban meghívott sportágként szereplő ergométeres evezésben a 2000 méteres versenyszámokat bonyolították le szerdán. A férfiaknál a magyar Világjátékok csapat egyedüli, olimpiát is megjárt sportolója, Pétervári-Molnár Bendegúz remekül versenyzett: a futam során többször is állt érmes helyen, de végül negyedik lett.

„Abszolút elégedett vagyok, márcsak azért is, mert előzetesen a hatodik-hetedik helyre saccoltam magam. A jelenlegi tudásomhoz képest is jót húztam. Néztem a bronzérmes időt, arra most még nem vagyok képes, de majd a jövőben… Az igazság az, hogy azért az evezés közelebb áll hozzám, és a következő olimpiáról szeretnék érmet hozni haza.” – értékelt Pétervári-Molnár Bendegúz.

A könnyűsúlyú férfiak mezőnyében a szintén a tokiói olimpiai részvételt megcélzó Tamás Bence az ötödik helyen zárt. A nőknél Fekete Beatrix hatodik lett.

A magyar erőemelők egyetlen wroclawi képviselője, Szabó Ágnes 260 kg-os országos csúcsot ért el a guggolásban, összesítésben pedig a kilencedik helyen végzett a szupernehézsúlyú nők mezőnyében.

A tájékozódás futásban a középtávú versenyeket rendezték meg szerdán a Világjátékokon. A magyarok közül a nőknél Gyurkó Fanni 24., Weiler Virág 28. lett. A férfiaknál Baumholczer Máté a 31., Bakó Áron pedig a 34. idővel ért célba.

Biztatóan szerepel az íjász Kakas István. A csupaszíj kategóriában a méretlen táv versenyszáma után a dobogós harmadik helyen állt, majd a mért táv számának lebonyolítását követően az ötödik helyről várja a csütörtöki folytatást.