Tájékozódási búvárúszó Eb –  A 2. napon is volt magyar aranyérem

A csillag gyakorlattal folytatódott a Berlinben zajló tájékozódási búvárúszó Európa-bajnokság.

A kontinensviadal 2. napján a felnőtt férfi kategóriában Balázs Péter ezüstérmet szerzett. A nőknél Hatházi Katalin a 4. helyen végzett, Wágner Zsófia 6. a helyen zárt.

A junioroknál Szász Tamás aranyérmes lett, ugyanitt Cséplő Kelen 2. lett holtversenyben a német Janik Buhr-ral. Várszegi Vendel pedig az 5. helyen zárt. A junior lányoknál Májer Zsófia 9., Hofmeister Aliz 10., Mezei Rozi pedig a 11. helyen végzett.

Korábban Wágner Zsófia és Hatházi Katalin állhatott a dobogó legfelső fokára. A sportágban rendre jól teljesítenek a magyar versenyzők, ez nem volt másképp az Eb nyitónapján sem. A kontinensbajnokság első napján a Wágner-Hatházi duó a MONK kategóriában lett Európa-bajnok.