Uszonyosúszó-vb: Egy arany, két ezüst, egy bronz az első napon

Erős magyar kezdés a Tomszkban zajló uszonyosúszó-világbajnokságon. A magyar csapat tagjai négy érmet szereztek az első versenynap.

Senánszky Petra ott folytatta, ahol a legutóbbi vb-n abbahagyta. A világklasszis uszonyosúszó a női 100 uszonyos gyors döntőjét megnyerve ismét világbajnok lett. Senánszky immár öt éve verhetetlen. Mögötte Varga Krisztina vb-ezüstérmet szerzett. Ugyancsak ezüstérmes lett Mozsár Alex a férfi 400 méteres felszíni fináléban. Bukor Ádám is érmet szerzett az első napon, ő Mozsár mögött csapott célba, így harmadik lett.

„Izgalmas, taktikus és érzelmes nyitónapon vagyunk túl, ahol az első aranyérem mellett öt Világjátékok kvótát is szereztünk! Senánszky Petra ötödik egymást követő világbajnokságon nyerte meg a 100 méteres uszonyos gyorsúszást, ami egészen egyedülálló a sportág történetében!” – értékelt Kókai Dávid csapatvezető