Világjátékok 2022: Pigniczki sikeres főpróbája

Nagyon jól szerepeltek a magyar versenyzők a tel-avivi felnőtt ritmikus gimnasztika Európa-bajnokság egyéni összetett döntőjében, az olimpikon Pigniczki Fanni a 14., míg Wiesner Hanna a 18. pozíciót szerezte meg a TOP24-ben. Pigniczki szerint a kontinensviadal jó felkészülés volt a birminghami Világjátékokra.

Mindkét magyar sportoló sokat javított helyezésén a selejtezőhöz képest, hiszen Pigniczki a 19., míg Wiesner a 23. pozícióban került be a legjobbak közé, ahol egymásután következett mind a négy szer. A Világjátékokra készülő Pigniczki szinte valamennyi szerrel jóval magasabb pontszámot kapott, mint a selejtezőkben, karikagyakorlata ért a bírók szerint a legtöbbet, 31.150-et, az olimpikon pedig elmondása szerint leginkább szalaggyakorlatával volt elégedett. Ráadásul végig sokkal kiegyensúlyozottabb versenyzést mutatott be, így 121. 950 ponttal a 14. helyen fejezte be a kontinensviadal egyéni összetett döntőjét. Az élete első felnőtt Eb egyéni összetett fináléjában szőnyegre lépő 17 esztendős Wiesner Hanna is sokat lépett előre, a 18. pozícióban zárt 120.200 ponttal.

Folytatás délutántól az együttes kéziszer-csapatok selejtezőjével, ahol a magyarok is érdekeltek.

Pigniczki Fanni: Sokkal bátrabban versenyeztem és sokkal kevésbé izgultam már itt a döntőben. Voltak hibák a labdában és a buzogányban, de a karika és a szalag se volt teljes. Persze a sérülésem miatt nem volt elég időm felkészülni, ez volt a második versenyem, de úgy gondolom, jó úton járunk, még sokkal jobbak lesznek a gyakik a Világjátékokra, magasabb pontszámokkal. A cél ráadásul idén a Világjátékokon való indulás volt, ehhez képest itt voltam az Eb-n a döntőben négy szerrel, úgyhogy ennek nagyon örülök. Az első két nap még nagyon izgultam, túlpörögtem, le kellett nyugodnom és elengednem az egészet, így most sokkal jobban ment. A Világjátékokig még van idő, így technikailag és kivitelileg is tudok javítani Birminghamig a gyakorlatokon.

Deutsch-Lazsányi Erika, MRGSZ TB-elnök: Nehéz kezdés után, úgy érzem, kihoztuk a maximumot a döntőben ebből az Európa-bajnokságból a körülményekhez képest, örülök Pigniczki Fanni 14. és Wiesner Hanna 18. helyének. Annak is nagyon örülök, hogy átléptünk egy határt, és két magyar versenyző volt a TOP24-ben, és a hibák ellenére is nagyon jó pontokat kaptunk. Úgy gondolom, kihoztuk a mai napból azt, amit lehetett.

Gelle Noémi, edző: Nagyon örülök a mai napnak, mert mind a két versenyző sokkal jobban szerepelt, mint a selejtezőkben. A mentális állapotuk jelentősen javult a fináléra, a selejtezők után sokat beszélgettünk, videóztunk, átnéztük a hibákat, ilyenkor lelki támogatást nyújtunk a sportolóknak, egyfajta mentáltrénerként is működünk. Fanni a 8 hónappal ezelőtti vb után versenyzett újra, ráadásul egy törésből épült fel, ez volt a második versenye, még bizonytalan volt önmagában, úgyhogy ehhez képest is szépen teljesített. Hanna fiatal felnőtt, folyamatosan fejlődik, és úgy vélem, nagy dolog az országnak, hogy két magyar sportoló volt a TOP24-ben.