Rio 2016 – Öttusázó viszi a brazil zászlót a megnyitón

Az öttusázó Yane Marques viszi a házigazda brazilok zászlóját a riói olimpia helyi idő szerint péntek esti megnyitóján.

rio2016

A zászlóvivő személyéről tv-s szavazás döntött, a végeredményt pedig Carlos Arthur Nuzman, a Brazil Olimpiai Bizottság elnöke hirdette ki. Marques a vitorlázó Robert Scheidt és a röplabdázó Serginho ellenében nyert.
A 32 esztendős Marques négy éve, Londonban bronzérmet nyert a női versenyben, s most is a győzelemre esélyesek között tartják számon.
Az első dél-amerikai olimpián Brazília rekordot jelentő 465 sportolóval indul, s a cél, hogy az első tíz közé kerüljön az éremtáblázaton.
A megnyitót a Maracana Stadionban rendezik. Az augusztus 21-ig tartó játékokon több mint 10 ezer sportoló küzd 306 versenyszámban.