Jégkorong Erste Liga: már 3-0-ra vezet a Brassó a döntőben

MH/MTI
2024. április 10. szerda. 6:53

A magyar bajnok FTC a döntő első harmadában lőtt három gólt, ám már azt a találkozót is elveszítette 5-3-ra, akárcsak a szombati csatát 4-0-ra, így az utóbbi öt játékrészben nem talált be, miközben kilenc gólt kapott.

A zöld-fehérek célja, hogy legalább az egyik brassói mérkőzésen nyerjenek, máskülönben a rivális fennállása során először megnyeri az Erste Ligát.

A kezdeti puhatolózás után a harmad derekán felpörögtek az események. Előbb egy kontrából vezetést szerzett a Brassó, majd Vladimir Roth emberelőnyben leadott távoli lövésével egyenlített a rivális. Az FTC 124 perc 45 másodperc után vette be Alex Dubeau kapuját.

A második harmad elején fórban a Corona újra vezetéshez jutott, Sebastien Piche távoli lövésébe Jared van Wormer nyúlt bele. A meccs derekán 63 másodperc alatt újabb két hazai gól született egyaránt kontrából. Majd 4-1 után Nagy Gergő szépített, miután elfeledkeztek róla a védők.

A záró játékrészben jól védekezett a Corona és végül üres kapus góllal magabiztos sikert aratott.

Döntő, 3. mérkőzés: Corona Brasov (romániai) – FTC-Telekom 5-2 (1-1, 3-1, 1-0)
gól: Lowney (14.), Van Wormer (26.), Sills (31.), Williams (32.), Valchar (60.), illetve Roth (15.), Nagy G. (33.)