Az olaszokkal találkozhat a negyeddöntőben a magyar válogatott

MH/MTI
2024. január 7. vasárnap. 18:57
Frissítve: 2024. január 7. 19:49

A hollandiai kontinensviadalon vasárnap az olasz és a spanyol csapat egymás között döntötte el a B csoport első helyét, végül a legutóbbi két kiírás során győztes ibériaiak sima, 14–8–as győzelmet arattak.

A magyar válogatott 20 órától a horvátok ellen ugrik medencébe, a mérkőzést az M4 Sport élőben közvetíti. Amennyiben Mihók Attila és Cseh Sándor együttese a papírformának megfelelően nyer, akkor a világbajnoki címvédő házigazda hollandok és a görögök mögött a harmadik helyen végez, és a csehekkel találkozik a keresztbe játszás során. Ennek a meccsnek a győztesére vár az olasz csapat.

A tornán egy olimpiai kvótát osztanak ki, a holland és a vb-döntős spanyol válogatottnak már biztos a párizsi részvétele, így ezt a két csapatot leszámítva a legjobb szerez ötkarikás indulási jogot.

Női Európa-bajnokság (Eindhoven), csoportkör, 3. forduló:

B csoport: Franciaország–Izrael 16–8 (4–3, 5–2, 3–1, 4–2) Spanyolország–Olaszország 14–8 (5–1, 3–3, 3–2, 3–2)
A csoport végeredménye: 1. Spanyolország 9 pont, 2. Olaszország 6, 3. Franciaország 3, 4. Izrael 0

Az első divízióból az első két helyezett közvetlenül a negyeddöntőbe jutott, a harmadik és negyedik pedig a nyolc közé jutásért játszik.

korábban:
C csoport:
Románia–Törökország 9–7 (4–2, 2–3, 3–2, 0–0)
Szerbia–Csehország 15–4 (3–1, 4–0, 4–1, 4–2)
A csoport végeredménye: 1. Szerbia 9 pont, 2. Csehország 6, 4. Románia 3, 4. Törökország 0

D csoport:
Szlovákia–Bulgária 23–8 (6–2, 4–2, 6–2, 7–2)
Nagy–Britannia–Németország 12–6 (3–1, 3–0, 5–3, 1–2)
A csoport végeredménye: 1. Nagy–Britannia 9 pont, 2. Németország 6, 3. Szlovákia 3, 4. Bulgária 0
A második divíziós csoportokból az első és második helyezettek a negyeddöntőbe jutásért játszhatnak.